مقالات

تاریخچه پوما

در این مقاله به چگونگی تأسیس برند موفق و پرطرفدار پوما می پردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا برند پوما را بیشتر بشناسید.

در سال 1924 دو برادر به نام برادران داسلر، تصمیم به راه اندازی یک تولیدی کفش گرفتند. در ابتدا فقط دمپایی و کفش های ساده و راحتی تولید میکردند اما بعد از مدتی تصمیم بر آن شد که کار خود را ارتقا دهند و کفش های با کیفیت تری تولید کنند و تا حدودی موفق شدند زیرا بسیاری از ورزشکاران در همان سال در المپیک از کفش های آنها استفاده کردند. به خصوص در سال 1936، ورزشکاران المپیک در رشته دو و میدانی کفش های این دو برادر را پا کردند و افتخار آفرینی کردند که شهرت فراوانی برای این 2 برادر به دنبال داشت.

تا این که پس از مدتی دو برادر از هم جدا شدند و سهام و دارایی این تولیدی کفش بین آنها تقسیم شد. اتفاق جالب این بود که آدولف داسلر به دنبال تاسیس برند جدیدی که الان بسیار شناخته شده است رفت و برند آدیداس را تاسیس کرد که در مقلبه بعدی به شرح تاریخچه آدیداس هم می پردازیم و برادر دیگر، رودلف داسلر نیز برند رودا را راه اندازی کرد. رودا نام قدیمی برند پوما است که مخفف اسم و فامیلی این شخص بود. (رو+دا). نام پوما برگرفته از یک گربه سان بومی قاره آمریکا است که از آن در طراحی لوگو این برند هم استفاده شده است.

 

 

 

 

امروزه، شرکت پوما توسعه بسیاری یافته و علاوه بر کفش، لباس و اکسسوری های ورزشی و تجهیزات پزشکی تولید می کنند. نکته جالب توجه این است که الکساندر مک کویین که همه با نام او آشنایی دارید از جمله طراحان معروفی است که این شرکت در جهت پیشرفت خود به کار گرفت. همچنین با همکاری با شرکت هایی مثل فراری که حوزه تولید خودرو جز برندهای لاکچری هستند توانست مجموعه ای از کفش های تخصصی رشته اتومبیل رانی و موتورسواری را طراحی کند.

در شهر هرتزوگن آوراخ آلمان ، مردم در استفاده از برندهای کفش دچار تعصب و دوگانگی شدند. دسته ای از مردم فقط برند پوما و دسته ی دیگر فقط برند آدیداس را استفاده میکردند. تا جایی که در یک بازی فوتبال در سال 2009 در جهت آشتی دادن این دو برادر و متعاقبا یکی شدن برندها قدم برداشتند. هرچند که در آن زمان هر دو برادر در قید حیات نبودند و در قهر و کینه از هم دنیا رفتند. بعد از رودلف داسلر، مدیریت شرکت پوما به پسرش شرکت پوما به پسرش آرمین داسلر واگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *